Kim jest sprzedawca życzeń? Otóż układa on najróżniejsze teksty okolicznościowe, z czego uczynił swój zawód. Adam Ferency po mistrzowsku odnajduje się w świecie głównego bohatera - żonglera słowami, którego przepełnia coraz większa nostalgia. Komizm i czarny humor miesza się tu z tragizmem niespełnionego życia, a sprzedawca nieraz zaledwie o włos omija pułapki sztampy i sentymentalizmu. Natrętnie powraca też pytanie: czy wszystkie słowa są na sprzedaż?
Szukacie pomysłu na wspólny wieczór? A zwłaszcza na babskie wyjście? Dokładnie 8 marca w piątek zapraszamy na błyskotliwą, pełną humoru i zwrotów akcji opowieść o trzech przyjaciółkach. „Dobranoc, Panowie!” odważnie stawia tezę, że w obliczu niestałości relacji damsko-męskich, jedyna rzecz, której nie sposób podważyć to siła kobiecej przyjaźni.
„Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie” czy „Stawka większa niż życie” - to tytuły, z których piosenki nucimy przez całe życie. „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” to program zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Tym razem powrócimy wraz z nimi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych.
Jan Kondrak to jeden z najwyrazistszych głosów polskiego nurtu bardowskiego, związany z absolutnie niezwykłą grupą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia stworzył muzyczną wizję twórczości Edwarda Stachury, nadając przede wszystkim brzmienie poematowi Missa pagana. Na koncercie 10 marca obok tych kultowych utworów usłyszymy także piosenki, które pierwotnie wydane były na kasetach Madame I i Madame II. Tak uczcimy Dzień Mężczyzny!
BajkoBach to muzyczna przygoda dla całej rodziny. Bajkowa opowieść o Janku, który ponad wszystko kochał muzykę i grę na fujarce stanowi kanwę interaktywnego koncertu pełnego muzyki, a tym razem będzie ona autorstwa Jana Sebastiana Bacha w aranżacjach artystów grupy Muzyka Łączy. Poznamy przy okazji kilka ciekawostek z życia kompozytora, dowiemy się, jakie niespotykane dźwięki można wyczarować na klarnecie. Wspólnie stworzymy wielką orkiestrę.
"Ella's Jazz Portrait" to podróż przez życie i twórczość niezrównanej Ellie Fitzgerald. Zabrzmią największe hity jak "Take The A Train", "Cheek to Cheek" czy "Blue Skies". Ella Fitzgerald to także artystka, która nie bała się eksperymentów, będziemy więc podróżować od swingu po ballady, od melodyjnych kompozycji po pełne energii rytmiczne eksperymenty. Na koncert 15 marca zapraszamy wraz z pianistą, kompozytorem, aranżerem, twórcą idei koncertu, Krzysztofem Brzezińskim.
Z okazji Dnia św. Patryka gościć będziemy Celtic Tree. Zespół skupia się na śpiewie i wielogłosowym współbrzmieniu, wplatając w utwory tradycyjne melodie taneczne. Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku. Każdy z prezentowanych utworów to kawałek historii, którą artyści przybliżą podczas koncertu 16 marca.
"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka-Klynstra i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata i wspaniałą paletą emocji.
Zacięta winda, niezręczna cisza... i co dalej? W spektaklu "Winda" jesteśmy obserwatorami "wymuszonej" rozmowy i rodzącej się znajomości, która z każdą minutą zmierza coraz głębiej we wnętrza dwójki bohaterów. Wraz z początkiem wiosny, na scenie Nie Teatru zagości młodość – w rolach głównych wystąpi dwójka młodych aktorów: Gabriela Grześ i Antoni Jackowski. Zaczerpnijmy wspólnie głęboki oddech teatralnej świeżości podczas premiery spektaklu "Winda"!
Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.
Koncert „Młynarski - Kocham cię życie" jest cudowną podróżą po pięknych piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Z okazji urodzin Mistrza, które przypadają na 26 marca usłyszymy jego największe przeboje m.in „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co Babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach” i wiele innych. Zaśpiewa je wspaniała aktorka dramatyczna i komediowa, Katarzyna Żak, która tym samym pragnie wyrazić swoją wdzięczność i popularyzować Jego niebanalną twórczość.
Tomasz Steńczyk potrafi wyzwalać emocje i szczerze wzruszać, a jego charyzma uwodzi słuchaczy. Dowiódł tego w koncercie poświęconym twórczości Marka Grechuty. Tym razem Marek Grechuta pojawi się w towarzystwie Agnieszki Osieckiej. Obok ”Niepewności” wybrzmi „Piosenka o okularnikach”, obok „Korowodu” – „Niech żyje bal” i wiele innych, z którymi kojarzone są te kultowe postacie polskiej piosenki.