„Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie” czy „Stawka większa niż życie” - to tytuły, z których piosenki nucimy przez całe życie. „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” to program zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Tym razem powrócimy wraz z nimi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych.
Lista utworów w programie jest długa, można wymienić jeszcze „Polskie drogi”, „Karierę Nikodema Dyzmy”, „Lalkę”, a nawet piosenki z sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana – z filmów „Potop”, „Pan Wołodyjowski” czy „Ogniem i mieczem”. Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie jak „Ballada o Tolku Bananie” oraz poważnych – choćby jak ta z legendarnej „Lawy” w reż. Tadeusza Konwickiego. Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Państwa w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru – zespół PIRAMIDY znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.
Zespół PIRAMIDY tworzą:
Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów";. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbia halle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę „Dopokąd” dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta „Rok wojny” z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem „Charlie Checkpoint” a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest także cenionym producentem i realizatorem audiobooków.
Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
SPAGHETTI POLONEZE - Monika Mariotti | włoskie show w polskim wydaniu
Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „Mambo Italiano”, „Volare”, „Marina” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. „Spaghetti Poloneze” to ponad godzina doskonałej muzyki i zabawy, którą zapewnia widzowi Monika Mariotti, charyzmatyczna włoska aktorka z polskimi korzeniami.
KRÓL I CARYCA – spektakl | Teatr Klasyki Polskiej | Halina Rowicka, Jerzy Zelnik
Romans Stanisława Augusta z Katarzyną Wielką to historia pełna namiętności, ale i zimnej kalkulacji. „Król i caryca” w reżyserii Jerzego Zelnika odsłania kulisy tej niezwykłej relacji, gdzie uczucia mieszają się z polityką, a losy Rzeczypospolitej ważą się między wierszami królewskich listów. Na scenie zobaczymy wybitnych aktorów: Halina Rowicka wcieli się w carycę, Jerzy Zelnik w polskiego króla, a Stefan Kiniorski dopełni opowieść jako Skrzypek i Stańczyk. Spektakl Teatru Klasyki Polskiej który przenosi widza w sam środek wielkiej historii!
Już wkrótce w Białymstoku zabrzmią dźwięki pełne emocji i nieoczywistych opowieści. Kasia Lins wraz z Karolem Łakomcem zapraszają na wyjątkowy wieczór, w którym muzyka i słowo splecioną się w jedną, hipnotyzującą całość. To spotkanie będzie okazją do wspólnego przeżywania i zanurzenia się w niepowtarzalnym klimacie.