Za zamkniętymi drzwiami jednego z najbardziej rygorystycznych więzień w Rosji odsiaduje swoje wyroki sześć kobiet. Pewnego dnia pojawia się nowa, dziewczyna o imieniu Inna. Studentka z dobrego domu, z wyrokiem za manifestowanie niezgody wobec systemu w jakim musi żyć…Sztukę znakomitego dramaturga Aleksieja Słapowskiego wyreżyserował Dariusz Szada-Borzyszkowski, a występują aktorki białostockiego Teatru BaWiMo, który powstał na fundamentach potrzeb i marzeń, dzięki wizji i pasji oraz garści szaleństwa.
Za zamkniętymi drzwiami jednego z najbardziej rygorystycznych więzień w Rosji odsiaduje swoje wyroki sześć kobiet. Osadzone to kobiety w różnym wieku o bardzo trudnej, wręcz tragicznej przeszłości, o której za wszelką cenę chciałyby zapomnieć karmiąc się nawzajem wymyślonymi opowiastkami o sobie. Czy zasłużyły na karę? Pewnego dnia pojawia się NOWA. Dziewczyna o imieniu Inna. Studentka z dobrego domu, z wyrokiem za manifestowanie niezgody wobec systemu w jakim musi żyć...
Choć Teatr BaWiMo to grupa amatorska, to jednak dzięki kilkuletniej pracy i pasji gra aktorek oparta świetnym przygotowaniu, ale także na błyskotliwych dialogach potrafi zarazem wzruszyć i rozbawić widza, trzyma go w napięciu i zainteresowaniu do końca sztuki.
Aleksiej Słapowski "Inna":
przekład i reżyseria - Dariusz Szada-Borzyszkowski
scenografia i kostiumy - Jarosław Perszko
muzyka - Paweł Sokołowski
obsada - Wioletta Karczewska, Barbara Niewińska, Monika Wiśniewska, Marta Pawełko, Patrycja Locman, Ewa Wawrzyniak, Anna Krywko
Rekomendowany wiek: od 16 lat
Dariusz Szada-Borzyszkowski - tłumacz, reżyser Absolwent Sankt Petersburskiej Akademii Teatru, Muzyki i Filmu w 1992 roku. Tłumacz współczesnej dramaturgii rosyjskiej. Realizator między innymi prapremier polskich teatralnych sztuk Aleksieja Słapowskiego „Kobieta nad nami” z Adrianną Biedrzyńską, Niny Sadur ”Jedź” czy Jana Jakuba Należytego „Ta cisza to ja” z Jackiem Kawalcem w warszawskim Teatrze Kamienica. Autor i reżyser wielu filmów dokumentalnych o tematyce kulturalnej i społecznej. Przez 20 lat współpracował z TVP S.A. Realizator kilku projektów teatralnych w zakładach karnych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyróżniony złotą odznaką Zasłużony Działacz Kultury i złotym medalem Ministra Sprawiedliwości. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach Filmów Dokumentalnych. Od 1985 r. związany twórczo i zawodowo z białostockimi instytucjami kultury, sztuki i mediami.Czas trwania spektaklu: 1h 30 min (bez przerwy)Rekomendowany wiek: od 16 latTeatr Amatorki BaWiMo zbudowany na fundamentach potrzeb i marzeń, wizji i pasji oraz garści szaleństwa. Historia powstania teatru BaWiMo sięga parę lat wstecz, kiedy to 3 niezwiązane zawodowo z teatrem kobiety rozpoczęły poszukiwania możliwości realizacji pasji jaką jest gra na scenie i pokazywanie ambitnych, niekomercyjnych sztuk. We wrześniu 2018 r założyly oficjalną stronę teatru oraz nawiązały współpracę z reżyserem co w efekcie doprowadzilo do realizacji premiery pierwszej sztuki dokładnie rok później. W realizację zaangażowanych jest 7 aktorek amatorek. Istnienie Teatru daje możliwość samorealizacji w obszarze sztuki teatralnej coraz większej ilości osób będących w podobnej sytuacji jak jego założycielki a przede wszystkim skupia się na naturalnym przekazie
Teatr Amatorski BaWiMo - historia powstania teatru BaWiMo sięga parę lat wstecz, kiedy to 3 niezwiązane zawodowo z teatrem kobiety rozpoczęły poszukiwania możliwości realizacji pasji jaką jest gra na scenie i pokazywanie ambitnych, niekomercyjnych sztuk. We wrześniu 2018 r założyly oficjalną stronę teatru oraz nawiązały współpracę z reżyserem co w efekcie doprowadzilo do realizacji premiery pierwszej sztuki dokładnie rok później. W realizację zaangażowanych jest 7 aktorek amatorek. Istnienie Teatru daje możliwość samorealizacji w obszarze sztuki teatralnej coraz większej ilości osób będących w podobnej sytuacji jak jego założycielki a przede wszystkim skupia się na naturalnym przekazie
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Tuż przed końcem roku, a więc w okresie błogiego świętowania, zapraszamy na wieczór, podczas którego muzyka filmowa ożyje w pełnej krasie! Zanurzymy się w melodie, które zapisały się w świecie popkultury, towarzysząc historiom na wielkim ekranie. Dźwięki pełne emocji i subtelne nuty, które wzruszały miliony widzów na całym świecie, przypomną nam nagrodzone Oscarami produkcje. Każdy utwór opowiada inną historię – od akcji po dramaty, od miłości po walkę – a razem stworzą muzyczną podróż przez magię filmu, która na długo pozostanie w pamięci. W podróż z muzyką filmową zabierze nas Ola Turoń z zespołem.
Z przyjemność gościmy duet WSPAK ponownie na naszej scenie - tym razem w świątecznych okolicznościach. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty „Radist z neba”, na którą składają się kolędy i szczedriwki śpiewane po ukraińsku i w gwarach tego języka w autorskich aranżacjach duetu na śpiew, sukę biłgorajską, wspak, fidel płocką i skrzypce, ale znalazło się też miejsce dla „Cichej Nocy”. Na koncercie pojawia się też inne polskie kolędy w autorskich aranżacjach duetu WSPAK.
Sylwester w Paryżu – najpiękniejsze piosenki francuskie
Co powiecie na sylwestrowy spacer po Placu Pigalle? Albo ostatnią filiżankę kawy w starym roku w paryskiej mansardzie lat 70-tych? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bohaterowie francuskiej piosenki sprzed kilku dekad. O zapachy, smaki, a przede wszystkim melodie tamtych czasów zadba wokalistka Natalia Lubrano wspólnie z 4 muzykami - konglomeratem artystycznym – Sceną 104. Aby ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy, przygotowaliśmy również klimatyczne miejsca przy stolikach.