Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów! „Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.
Czescy artyści śpiewają polskie piosenki. Od dawna. Także współcześnie. A czasem śpiewają też czeskie piosenki po polsku. Jakie to piosenki? Jakie miejsce zajmują w czeskiej kulturze? Która z czeskich piosenek jest symbolem polskiego kabaretu lat siedemdziesiątych? Na te i podobne pytania odpowie niezależna dziennikarka, propagatorka czeskiej kultury i wspaniała gawędziarka, Teresa Drozda, ilustrując swoją opowieść odpowiednimi przykładami muzycznymi. Ewa Demarczyk po czesku? Czemu nie!
To będzie niezapomnianie spotkanie z kulturą europejskiego południa. Contratiempo, czołowy polski zespół prezentujący kulturę flamenco, po raz kolejny odwiedzi Nie Teatr. Zapraszamy na pełny pozytywnej energii koncert ukazujący wszystkie oblicza i barwy Andaluzji - śpiew, muzykę, taniec oraz hiszpańskie rytmy.
Jerzy Wasowski – inżynier akustyk, radiowiec, aktor, kompozytor, współtwórca Kabaretu Starszych Panów, autor niemal 700 piosenek, muzyki do filmu i teatru. Legenda polskiej muzyki i kabaretu. Jego spuściznę chroni i propaguje Fundacja Wasowskich w osobach Moniki i Grzegorza Wasowskich, z którą wspólnie zapraszamy na wieczór rodzinnych opowieści oraz wsłuchanie się w dzieła mistrza Jerzego, które zagrają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta.
Polsko-portugalska moc muzyki, połączenie jazzowego i jednocześnie słowiańskiego brzmienia gitary Krzysi Górniak z nostalgią fado w głosie Ruiego Telesa, Portugalczyka, który z Lizbony trafił do Sztynortu i otworzył tam unikalne miejsce z portugalską kuchnią. Spotkaliśmy ich podczas Letniego grania na tarasie, w listopadzie powrócą do nas w pełnym składzie z niebotyczną ilością słońca w muzyce.
„Miłość” to spotkanie z człowiekiem. Z jednej strony z bohaterem, który buduje swój system wartości za pośrednictwem tekstów ks. Twardowskiego. Z drugiej strony z wybitnym aktorem, Adamem Woronowiczem, który przy minimum środków inscenizacyjnych, ale z towarzyszeniem muzyki i jej autora, Janusza Strobla, opowie nam uniwersalną historię.
Weronika Bochat – Piotrowska i Martin Fitch za pomocą tekstów Jonasza Kofty i pięknych melodii, które zaaranżowała i gra na żywo Karina Komendera opowiedzą niezwykle emocjonalną historię o dwójce zmęczonych codziennością ludzi, którzy żyją ze sobą tworząc coś wyjątkowego. Zapraszamy na inscenizowany koncert, pełen emocji i teatralnego sznytu, w wykonaniu dwójki czołowych artystów musicalowych.
Znają się od 14 lat, razem studiowali i spotykają się raz na jakiś czas w Studiu Accantus. Tym razem na zaproszenie Kariny Komendery i Nie Teatru staną wspólnie na białostockiej scenie, by w ramach cyklu Musical Jam Live opowiedzieć muzyką o swojej przyjaźni i niezwykłym doświadczeniu musicalowym. 17 listopada wystąpią u nas Natalia Piotrowska - Paciorek i Kamil Zięba.
Jak przygotować się do opanowania świata przez Chiny? To jeszcze nie ten moment, ale być może warto zasymulować ten proces w teatrze, przy świetnie przygotowanych piosenkach, sprytnym humorze i odrobinie refleksji w spektaklu "Obserwuję Cię" (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem). To wszystko ma do zaoferowania Teatr Scena Współczesna z Warszawy i jej wspaniali, charyzmatyczni aktorzy. Po zaskakującym przeglądzie "Dzieł wszystkich Szekspira" powracają z nie mniej intrygującą teatralną podróżą!
Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach śpiewanych piosenek i o swoim życiu. Na jedyny w swoim rodzaju, utkany z pieśni i opowieści spektakl, zapraszamy 19 listopada o 16:00 i 18:00.
ChopinoBajka to muzyczna podróż dla całej rodziny. Grupa Muzyka Łączy zaprasza na interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat, ale jeśli chcecie umuzykalniać maluszki to także świetna okazja!
ChopinoBajka to interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne z klas I-III. Rezerwacje grupowe: zapisy@nieteatr.pl