
Na motywach inspirującej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” Białostocka Akademia Musicalowa przygotowała barwny musical „Szaleństwa Panny Anny”. Pod okiem profesjonalistów ponad 50 dzieci uczestniczyło w produkcji musicalu, który z powodu pandemii miał najpierw swoją premierę kinową. Do Nie Teatru zapraszamy, by zobaczyć młodych słuchaczy Akademii na żywo.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na spektakl pt. „Chrobry. Droga do korony” w wykonaniu uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie, przedstawiający dziecięcą interpretację wydarzeń z roku 1025. Natomiast o genezie państwa polskiego oraz znaczeniu koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski opowie dr hab. Piotr Guzowski prof. Uniwersytetu w Białymstoku. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki).

Autorskie interpretacje piosenek Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa krawczyka w wykonaniu duetu Polish Gentleman’s robią piorunujące wrażenie na słuchaczach, także za sprawą umiejętności Jacka Szwaja i Mateusza Brzostowskiego oraz pięknej opowieści, która towarzyszy muzyce.

Ciepły wokal, nastrojowy fortepian i subtelne jazzowe aranżacje. Dominika Czajkowska zabierze słuchaczy w podróż przez autorskie kompozycje, filmowe inspiracje i jazzowe reinterpretacje popowych hitów. To wieczór pełen emocji, harmonii i muzyki opowiadanej dźwiękami.

„Gra na krawędzi” to spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt, który bawi i zaskakuje, prowadząc widza przez serię nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wciągająca historia o relacjach i sensie istnienia sprawia, że nic nie jest takie, jak się wydaje… aż do ostatniej sceny.

Koncert poświęcony dwóm legendom – Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich pieśni, pełne emocji i historii, rozbrzmiewać będą w wykonaniu zespołu PIRAMIDY. To muzyczna podróż przez bunt, nadzieję i ponadczasowe teksty, które poruszały i nadal poruszają miliony.

Ten koncert to muzyczna podróż do świata Kate Bush, artystki, która od lat inspiruje i zachwyca swoją niezwykłą twórczością. Usłyszymy jej największe hity w nowych, unikalnych aranżacjach wybitnych muzyków, którzy łączą klasyczne dźwięki z nowoczesnymi brzmieniami. Pozwólcie sobie na chwilę muzycznego uniesienia i zatańczcie z nami w rytmie Wuthering Heights, Running Up That Hill czy Babooshki!

„Separatka” to pełna napięcia i humoru opowieść o dwóch kobietach, które przypadkowo trafiają na jedną, szpitalną salę. Zmuszone do wzajemnego towarzystwa, odkrywają przed sobą i przed widzami, jak różne mogą być ich poglądy, charaktery i doświadczenia. Na scenie zobaczymy Joannę Szczepkowską i Dorotę Landowską.

Wojtek Fiedorczuk występuje w Polsce. To program, który wymyka się oczywistym kategoriom i standardowym formułom. To stand-up nieoczywisty, często zaskakujący zmianami tonacji i formy, ale zawsze pozostający w służbie jakościowego humoru. Dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko prostych punchline'ów - czegoś autentycznie unikatowego.

Artur i Ewa Żmijewscy w niezwykłym poemacie jazzowym o Bonie Sforzy! Ojciec i córka na jednej scenie w błyskotliwej, jazzowej opowieści z tekstem Michała Zabłockiego o królowej, która zmieniła Polskę. Historia, muzyka i poezja splatają się tu w pełną emocji podróż do renesansowej Europy. Jazz, finezyjna narracja i muzyka Kuby Stankiewicza sprawiają, że „Bona Jazzowo” bawi, wzrusza i zachwyca. [Wydarzenie przeniesione na 15 listopada 2025]

Muzyczny Gabinet Terapeutyczny to kameralne spotkanie z Moniką Borzym – wokalistką, psycholożką i seksuolożką, która wraz z pianistą Krzysztofem Dysem stworzy wieczór pełen muzyki i refleksji nad dobrym traktowaniem siebie. Zapraszamy na drugą odsłonę wydarzenia – dla tych, którzy będą pierwszy raz i dla tych, który po pierwszym spotkaniu pragną jeszcze więcej... będzie coś nowego i coś starego (coś pożyczonego i coś niebieskiego). A wszystko będzie inspiracją do odkrywania własnych potrzeb!

„Szwejk jest postacią ponadczasową. Świat się zmienia, ale ludzka mentalność pozostaje taką jaką była u zarania” – mówi Mirosław Bieliński, odtwórca roli Szwejka w spektaklu teatru TeTeTeT z Kielc. Spektakl opowiada o bezsensowności wojny. Porusza temat człowieka wrzuconego w wojskowe tryby, który potrafi poradzić sobie dzięki dziecięcej naiwności i dobroduszności.