Jak mając 12-18 lat odbyć podróż w 10 dni dookoła świata? Wystarczy zapisać się na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży „Wakacyjne Teatralia”. Już siódmy rok z rzędu artyści lokalnych teatrów pod egidą Bernart Bernarda Bani będą zarażać młodych miłośników teatru pasją do sztuki scenicznej, kreatywnością, pomysłowością i dobrą energią. Zapowiedź warsztatów jest też wprowadzeniem do jesiennej edycji warsztatów teatralnych, która odbywać się będzie już w siedzibie Nie Teatru, o czym będziemy informować niebawem.
Letnie "Wakacyjne Teatralia" to nie tylko spotkanie z teatrem, ale też kształtowanie cennych umiejętności, które przydadzą się zwłaszcza po trudnym okresie domowej izolacji.
W programie zajęć: praca nad głosem, dykcją, koordynacją ruchową, plastyką ciała, rytmiką, wyobraźnią, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, improwizacje aktorskie i wiele innych ciekawych i przydatnych nie tylko na scenie zagadnień.
Liczba miejsc ograniczona!
Kiedy?
16-20 i 23-27 sierpnia
Gdzie?
Podlaski Instytut Kultury - „Spodki”
Kto?
Młodzież 12-18 lat (do negocjacji ;))
Cena?
1140 złotych od osoby
Zapisy, kontakt i szczegółowe informacje:
FB: Bernart Bernard Bania
Mail: bernart.bernardbania@gmail.com
Tel.: 600 317959
Kto poprowadzi zajęcia?
Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku.
Monika Zaborska - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Teatr fascynował ją już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny. Jej tatą jest znany i lubiany, nie tylko przez białostocką publiczność, Andrzej Beya-Zaborski - niezapomniany komendant z filmowej trylogii „U Pana Boga…”. Od debiutu w tytułowej roli w „Alicji w krainie czarów” w 2000 roku nieprzerwanie związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 70 ról teatralnych. Obecnie można ją oglądać na deskach Dramatycznego w spektaklach takich jak „Hobbit”, „Wszystko w rodzinie”, „Treny” i wielu innych. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. Dyplomowany logopeda, specjalista w pracy z dziećmi jąkającymi się, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem.
Paula Gogol - aktorka , tancerka, choreografka. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie , wydział teatru tańca w Bytomiu. Od najmłodszych lat związana z tańcem nowoczesnym, później kształtowała się w kierunku tańca współczesnego i jazzowego. Dyplom aktorski robiła pod okiem Jana Peszka. Współpracowała z Teatrem KTO i Teatrem Żydowskim w Krakowie. Występuje w spektaklu " Blaszany Bębenek" w reżyserii Wojciech Kościelniak w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W 2020 r. dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Widzowie białostockiego teatru mogli ja oglądać na scenie w spektaklach „Pensjonat Pana Bielańskiego i „Boeing, Boeing”.
Bernard Bania – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 80 ról teatralnych. Obecnie można go oglądać na scenie białostockiego teatru w spektaklach, „Boeing, Boeing”, „Bóg mordu”, „Treny”, „Hobbit” i wielu innych. Uczestnik wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. W latach 1999 – 2007 asystent na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej (interpretacja wiersza i prozy, zadania aktorskie). Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, między innymi sześciu edycji programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia. Juror w licznych przeglądach teatralnych i recytatorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
W fantastyczny świat światła i cienia w teatrze wprowadzi uczestników czwarty z instruktorów.
Krzysztof Zemło – absolwent reżyserii na Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, założyciel Stowarzyszenia Teatr Okno oraz teatrów: Okno, Lalki I Ludzie, Łątek Supraśl; współpracownik łomżyńskiego Teatru Lalek i Białostockiego Teatru Dramatycznego, reżyser spektakli lalkowych i teatru cieni, organizator i instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, młodzieży z ośrodków resocjalizacyjnych; dwukrotny Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
fot. materiały Bernart Bernard Bania
Dni Czeskie w Nie Teatrze to wspólne świętowanie czeskiej kultury, odkrywanie jej na nowo i czerpanie radości z poznawania tego, co inne, a jednocześnie tak bliskie. W ostatni weekend października, Białystok staje się miejscem, gdzie kultura nie zna granic, a mieszkańcy mają okazję poszerzać swoje horyzonty i czerpać z bogactwa czeskiej kultury. Sprawdźcie, co przed nami!
Fundacja Nie Teatru wspiera twórców z Ukrainy dzięki programowi Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego – trwa rezydencja artystyczna, która zakończy się premierą spektaklu.
Marzysz o tym, aby nie tylko zasiadać w fotelu widza, ale również poczuć dreszcz emocji na scenie? Czujesz, że to Twoje miejsce? Już po raz trzeci tworzymy GRUPĘ TEATRALNĄ DLA DOROSŁYCH, której całoroczne warsztaty zakończą się spektaklem na scenie Nie Teatru.