Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru – czyli teatralna podróż po Białymstoku! Od czterech lat celebrujemy Międzynarodowy Dzień Teatru, czując się integralną częścią teatralnej społeczności. W tym roku przyłączamy się do wspólnego świętowania z białostockimi instytucjami!
Obchody zainauguruje spacer teatralny po Białymstoku, który rozpocznie się 22 marca o 12:00 - zbiórka na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki). Jednym z punktów na trasie będzie Nie Teatr, a dla spacerowiczów przygotowaliśmy coś wyjątkowego:
- fragment próby do spektaklu "Wariacje enigmatyczne" z Piotrem Dąbrowskim i Piotrem Cyrwusem i możliwość rozmowy z artystami.
- kupony rabatowe na wybrane wydarzenia z naszego repertuaru!
Pełen program: klik
Natomiast w sam Dzień Teatru 27 marca zapraszamy na kolejne teatralne emocje:
16:45 – „Kiedy spadnie ostatni liść…” - metaforyczna opowieść stworzona przez studentów Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Lesię Pasichnyk, Olenę Bordiuk i Tymoteusza Juchę.
Pokaz bezpłatny! Więcej informacji: klik
19:30 – „Zapiski oficera Armii Czerwonej” – mistrzowski monodram w wykonaniu Piotra Cyrwusa oparty na powieści Sergiusza Piaseckiego.
BILETY: klik
Świętujcie z nami Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru i poczujcie, jak artystyczną przestrzenią jest Białystok!
Jeśli Twoje dziecko marzy o scenie, chce rozwijać wyobraźnię i pewność siebie, zapraszamy na Zimowe Teatralia 2025. To warsztaty pod okiem doświadczonych artystów, które odkryją przed młodymi uczestnikami świat teatru, a tegoroczny motyw tolerancji pomoże spojrzeć na sztukę przez pryzmat empatii i zrozumienia. To gwarancja niezapomnianych emocji i inspiracji na lata!
Dni Czeskie w Nie Teatrze to wspólne świętowanie czeskiej kultury, odkrywanie jej na nowo i czerpanie radości z poznawania tego, co inne, a jednocześnie tak bliskie. W ostatni weekend października, Białystok staje się miejscem, gdzie kultura nie zna granic, a mieszkańcy mają okazję poszerzać swoje horyzonty i czerpać z bogactwa czeskiej kultury. Sprawdźcie, co przed nami!
Fundacja Nie Teatru wspiera twórców z Ukrainy dzięki programowi Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego – trwa rezydencja artystyczna, która zakończy się premierą spektaklu.