Sławomir Głodek – to główny i jedyny bohater sztuki (w tej roli Sebastian Cybulski), który jak każdy, ma w swoim życiu moment, gdy jest czegoś na sto procent pewien. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślub. Na okoliczność nowego życia chce zerwać ze starym… Zapraszamy na spektakl zainspirowany Teatrem Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, niezwykle aktualny, ukazujący odwieczny problem człowieka i uzależnienia od… czegokolwiek.
„Pewniak” to komediodramat. Historia jednego dnia, jednego z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka – dzień ślubu głównego bohatera. Jest to ostatni moment na rozrachunek i zerwanie z przeszłością. Sławomir Głodek, główny i jedyny bohater spektaklu (w tej roli Sebastian Cybulski) postanawia zerwać ze swoim specyficznym zamiłowaniem do sportu, w tym przypadku do piłki nożnej. Jego uwielbienie objawia się poprzez obstawianie meczy, wyliczanie systemów dwudrożnych, zabezpieczanie się z każdej z możliwych stron, tak, żeby jego kupon wszedł i był właśnie pewniakiem, takim pewniakiem na pewniakami, bo nie może być inaczej. Jednym słowem jest hazardzistą, ale właśnie dla swojej przyszłej żony, jedynej ukochanej postanawia się zmienić i stawia wszystko na jedną kartę. Ten ostatni raz i... tutaj sprawy zaczynają się komplikować. Od tego momentu jego życie zmienia się diametralnie i nabiera niebywałego tempa, na które nie był przygotowany. Odmieni się, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę, czy też –ruch skrzydeł motyla, może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, do tego zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misternie układany plan życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławomir, mimo nieprzychylności losu, tak łatwo się nie podda i nie sprzeda tanio swojej skóry. Podejmuje walkę przede wszystkim z czasem, którego nie ma za wiele i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu tak, jak to miało wyglądać od początku. Zegar tyka, czas płynie nieubłaganie, a on będzie walczył do ostatniej kropli krwi... tylko czy mu się uda?
„PEWNIAK” jest niczym:
✗ "Wilk z Wall Street"- jest o pięknych kobietach, i o pieniądzach, i o szybkich decyzjach, które mają wpływają na dalsze losy
✗ James Bond - będziecie wstrząśnięci, niezmieszani
✗ szczęście, które potrafi być bardzo ulotne
Po spektaklu zapraszamy na "męską rozmowę" z udziałem Sebastiana Cybulskiego, którą poprowadzi autor pomysłu na Nie Teatr i jego właściciel - Marek Masalski. W spotkaniu weźmie udział także Jarosław Antychowicz, prezes świetnie prosperującej firmy z branży IT - Infinity Group oraz Jakub Macewicz - terapeuta, który prowadzi zarówno terapie indywidualne, jak i terapie dla par, a także stworzył i współprowadzi warsztaty rozwojowe dla mężczyzn Czuły Wojownik oraz Męskie Kręgi.
To nasz ukłon w kierunku obecności mężczyzn w kulturze, ich aktywności na tym polu, ale także poszukiwanie równowagi dla tematów kobiecych, które są mocno obecne z naszej działalności. Nieśmiało przypominamy, że 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzny, niech "Pewniak" zmobilizuje nas do spotkania.
SEBASTIAN CYBULSKI – polski aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy i teatralny.
Absolwent łódzkiej Filmówki. Przez lata był związany z serialem Barwy Szczęścia, gdzie wcielał się w postać krnąbrnego prawnika Ksawerego Rybińskiego. Obecnie można go oglądać w serialu „Kruk” od Canal+, „Behawiorysta” player.pl/TVN, „Backdoor. Wyjście awaryjne” oraz „Drunk History” na Comedy Central czy Netflix. „Pierwsza Miłość” i „Miasto długów” to produkcje od grupy Polsat z jego udziałem. Zagrał również w kostiumowych produkcjach: międzynarodowej produkcji „Zniewolona. Felix Austria” wcielając się w czarny charakter, iluzjonistę Ernesta oraz w serialu „Młody Piłsudski” wcielając się w brata marszałka Piłsudskiego, Bronisława- cenionego etnologa. Zagrał w filmach: „kRaj” Macieja Ślesickiego, „Adwokat” Piotra Gołębiowskiego, „Historia Roja” Jerzego Zalewskiego. Obecnie gra w głośnym znanym spektaklu Teatru Gudejko „Goło i wesoło”, w którym wciela się jedną głównych ról, Bugiego. Współpracuje z Kabaretem PARANIENORMALNI, z którym gra po Polsce w programie „VIP Tour” (albo „Bez znieczulenia”). Przez lata grał w spektaklu „BEREK, czyi upiór w moherze” w warszawskim Teatrze Kwadrat, razem z Ewą Kasprzyk i Pawłem Małaszyńskim. Zagrałw prapremierze teatralnej tekstu „Zaklęte rewiry” w reżyserii Adama Sajnuka w Teatrze WARSawy. W poznańskim Teatrze Polskim wcielił się w Korowiowa w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Grigorija Lifanova. Współpracuje z Teatrem Komedia, Teatrem Kwadrat, Teatrem Kamienica, Teatrem WARSawy, Klubem Komediowym. Współpracował z reżyser\kami m.in: Olą Konieczną, Mikołajem Grabowskim, Robertem Talarczykiem, Andrzejem Rozhinem, Adamem Biernackim, Romualdem Szejdem.
NAGRODY i WYRÓŻNIENIA:
· 2014 I Nagroda za spektakl oraz Nagroda Publiczności na III Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach dla przedstawienia „SKĄPIEC. Work in progress”
· 2010 „GRANDPRIX” na Międzynarodowym Festiwalu KOSOVA In Fest – spektakl „BOBOK” F. Dostojewskiego Teatru Polskiego w Poznaniu
· 2009 „Biały Bez” nagroda dla najpopularniejszego wykonawcy sezonu 2008/2009 w kategorii: Aktor
· 2008 Feliks Publiczności dla spektaklu „Proca” N. Kolady Teatru Scena Prezentacje w Warszawie
· 2008 I nagroda dla spektaklu „Bobok” F.Dostojewskiego Teatru Polskiego w Poznaniu na XII Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie
·
Współpracuje z następującymi teatrami:
Teatr Powszechny im. Z. Hubnera(Warszawa), Teatr Polski (Poznań), Teatr Kwadrat (Warszawa), Teatr Konsekwentny(Warszawa), Teatr Scena Prezentacje (Warszawa), Teatr Druga Strefa (Warszawa),Teatr Powszechny (Radom), Teatr Studyjny (Łódź), Teatr Dramatyczny (Białystok)
Szerszej publiczności znany z seriali:
„Barwy szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”.
Recenzja spektaklu:
„To był pewniak – zapewne w swoim życiu powiedział niejeden sportowiec… i to nieraz. I zapewne niedawno to samo mówił Łukasz Burliga (obecny piłkarz Wisły Kraków) przyłapany (i przy okazji nagrany) w zakładzie bukmacherskim. Tak to już z tymi zakładami bywa, że raz coś jest „pewne-pewne”, a innym razem „pewne, ale mniej pewne”. To był pewniak – to samo, co wszyscy powiedział również Sławomir Głodek, bohater spektaklu w reżyserii Jakuba Wonsa w dniu swojego ślubu. Tyle, że jego słowa były jak złe zaklęcie zapowiadające zbliżającą się tragedię. (…)Cała akcja toczy się i toczy, niczym absurdalny ciąg wydarzeń, przerywany rozmowami z portretem ojca, telefonami od narzeczonej i przyjaciela. Nic jednak nie „stoi w miejscu”, a toczy się, ważąc na szali losy Głodka. I mimo tego, że jest to opowieść z „jednym bohaterem”, to przyciąga i przykuwa uwagę widza przez cały czas trwania sztuki. A to wcale takie łatwe nie jest, bo dynamizm i cała energia spektaklu spoczęła na barkach aktora. Ten jednak wykreował postać głównego bohatera na tak barwną, wyrazistą i interesującą, że nie sposób było się przy niej nudzić. Problem hazardu, to ciężka sprawa – bez dwóch zdań. I chociaż każdy zdaje sobie z tego sprawę, to mało kto o tym rozmawia, a spektakl Pewniak „porozmawiał”, ukazując w łatwy i przyswajalny dla odbiorcy sposób jak to może potoczyć się życie, kiedy to „obstawianie meczy” (czy czegokolwiek innego) stanie się priorytetem.”
Afisz Teatralny – Agnieszka Kobroń
„Spektakl zagrany z charyzmą, przedstawiony pół żartem pół serio. Sebastian Cybulski swą rolą potrafi zarówno świetnie bawić jak i zmusza do refleksji...Monodramat poruszający problem hazardu, zagrany w sposób przyciągający uwagę widza. Może byćinteresujący również dla młodszych pokoleń jako swego rodzaju "lekcja" ku przestrodze”
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Nicponie grają szlagiery, nie tylko warszawskie. Czego nie dotkną, to zmienia się w złoto... w niezupełnie tradycyjnym brzmieniu tradycyjnej kapeli warszawskiej. Hit Stachurskiego? Owszem. Przeboje Sanah? Również. A może "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko? Jak najbardziej. Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Nicponiami, którzy psocą na scenie w pięknym stylu!
„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.
"Apetyt na czereśnie" to słodko-gorzka uczta dla miłośników Osieckiej! Szukasz wieczoru pełnego nostalgii, humoru i błyskotliwych piosenek? Zapraszamy na "Apetyt na czereśnie" - wyjątkową podróż przez świat miłosnych wzlotów i upadków, okraszoną poezją Agnieszki Osieckiej i muzyką Macieja Małeckiego. Teksty Osieckiej wyróżniają się prostotą języka połączonego z głębią refleksji; miłość, strata, tęsknota w nich zawarte są ponadczasowe, a humor i ironia nadają im lekkości i dystansu. Apetyt na czereśnie to błyskotliwa opowieść o rozstaniu i próbie odnalezienia szczęścia na nowo. To piękne piosenki w nowych aranżacjach z łatwością wpadające w ucho. To aktorzy, którzy z wdziękiem i humorem wcielają się w role swoich bohaterów. To niezapomniane wrażenia i chwila refleksji nad naturą miłości. Nie przegap okazji i poczuj smak czereśniowej uczty!