Czy nie zastanawiało Was kiedyś jak to jest, że do kosza z brudną bielizną wrzuca się parę skarpetek, a z pralki wyjmuje się tylko jedną? Gdzie te wszystkie pojedyncze skarpetki są? I wreszcie - jakim sposobem one w ogóle giną? Właściwie, to mogą być absolutnie wszędzie. A może chcecie się dowiedzieć, co się z nimi stało? Zapraszamy do wspólnej zabawy na spektaklu „Niesamowite przygody skarpetek”. Razem pobudzimy wyobraźnię, odkryjemy nowe formy i przyjrzymy się pewnym przedmiotom zupełnie inaczej, niż do tej pory. Nie zabraknie nam kreatywności i nowych wrażeń, bo zabawa dopiero się rozkręci. Zobaczycie masę zakręconych skarpetkowych przygód, w nieograniczonym i magicznym świecie wyobraźni.
„Niesamowite przygody skarpetek” to połączenie znakomitego, uwielbianego przez najmłodszych, chociaż i tych starszych, widzów pióra Justyny Bednarek, z talentem reżyserskim Małgorzaty Neczyperowicz oraz Ismeny Maślankiewicz. Z bohaterkami może się utożsamić każdy, nie tylko najmłodsi, ale i dorośli, każda bowiem historia przedstawia coś innego. W przystępny sposób poruszane są także trudniejsze tematy - wykluczenia społecznego, czy polityki. Głównym celem spektaklu jest to, aby dzieci mogły pobudzić swoją kreatywność, wejść w świat wyobraźni, zrozumieć swoje emocje, z którymi się spotykają w życiu, aby mogły uczyć się z nimi radzić. Pojawiają się tu najróżniejsze historie, z którymi każdy może się utożsamić.
W spektaklu usłyszymy piosenki napisane przez Małgorzatę Neczyperowicz, na bazie fragmentów książki, do których muzykę skomponował Piotr Tesarowicz.
CO ZOBACZYCIE? Oprócz przeróżnych, kolorowych skarpetkowych bohaterek pojawiają się również inne postacie, które przybierają formy pacynek, rękawiczek, masek, lalek cieniowych. Akcja natomiast rozgrywa się w łazience, gdzie do koszy z brudną bielizną trafiają skarpetki.
Małgorzata Neczyperowicz – aktorka znana z roli Ingi Michalskiej (mamy Antka) w „Na dobre i na złe”. Ukończyła Akademię Teatralną na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku w 2016 roku. Jej spektakle dyplomowe to "Mój niepokój ma przy sobie broń" w reż. Agaty Biziuk oraz "Królestwo" wg Larsa von Triera w reż. Piotra Waligórskiego. W latach2009-2016 grała w Teatrze Kameralnym w Lublinie, a potem gościnne teatrach w Studio Buffo w Warszawie tytułową rolę w spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" w reż. Jana Krzyszczaka. W Teatrze Studio w Warszawie gościła w spektaklu "In Treatment" w reż. Łukasza Lewandowskiego, gdzie można ją było zobaczyć w dwóch rolach - Amy i Spohie. Aktualnie gra gościnnie w serialach, teledyskach i reklamach. Aktorka wcieliła się także w rolę Matki Urszulki w serii filmów krótkometrażowych "Jan Kochanowski - Treny" w reż. Damiana Bieńka, które zdobyły pierwszą nagrodę na Festiwalu w Cannes(Złoty Delfin na Cannes Corporate Media and TV Awards 2018) oraz dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Film At Festival 2019.
Ismena Maślankiewicz - aktorka, logopeda. Urodzona w 1988 r. w Lublinie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie (dyplom artysta plastyk). Ukończyła Akademie Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (kierunek aktorski). W latach2011/2012 pracowała w Teatrze im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W latach2012/2013 była w zespole aktorskim Teatru Lalki i Aktora "Arlekin" w Łodzi. Ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na UMCS w Lublinie. Od kilku lat prowadzi cykliczne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Studiu Aktorskim "Kurtyna" w Lublinie.
„NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK” | Adaptacja książki JUSTYNY BEDNAREK pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Spróbujmy jeszcze raz – spektakl | Marek Siudym i Lucyna Malec
„Spróbujmy jeszcze raz” to komedia w dwóch aktach, pełna humoru i refleksji, która ukazuje perypetie par w średnim wieku. Doskonałe dialogi, świetna gra aktorska Lucyny Malec i Marka Siudyma oraz głos Jana Kobuszewskiego gwarantują niezapomniany wieczór! W pierwszej historii policjantka i niespełniony aktor odkrywają, że nowe początki są możliwe nawet w najdziwniejszych okolicznościach. W drugiej małżeństwo w kryzysie próbuje odzyskać dawną namiętność za pomocą kontrowersyjnej terapii...
Koncert VINTAGE to podróż do lat 20. i 30. XX wieku. Anna Sroka-Hryń i Urszula Borkowska przypomną utwory takich mistrzów jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Jerzy Petersburski czy Henryk Wars. W repertuarze znajdą się m.in. „Na pierwszy znak”, „To ostatnia niedziela” oraz „Miłość ci wszystko wybaczy”. Czas na niezapomniane utwory w stylu vintage!
Gorąca kolumbijska cumbia | Tambores del Magdalena - koncert
Początek roku w rytmie kolumbijskiej cumbii! Już 19 stycznia Magdalena Lechowska i jej zespół przeniosą nas do słonecznej Kolumbii. Czeka nas muzyczna podróż pełna latynoskich rytmów, energii i pasji!