31/1/25

godz.

19:00

Musical Jam Live XVI: Near and Far | Karina Komendera, Ewa Łobaczewska, Krzysztof Gorczak

31/1/25

godz.

19:00

Musical Jam Live XVI: Near and Far | Karina Komendera, Ewa Łobaczewska, Krzysztof Gorczak

kup bilety

Podczas pierwszego Musical Jam Live w 2025 roku na scenie Nie Teatru wystąpią bliscy sercu Białegostoku artyści – Ewa Łobaczewska i Krzysztof Gorczak – zabiorą nas w muzyczną musicalową podróż z klasykami gatunku i mniej znanymi, lecz poruszającymi utworami. Przy fortepianie oczywiście Karina Komendera, która dba nie tylko o repertuar, ale też wyjątkową atmosferę cyklu Musical Jam Live.

Zapraszamy na XVI wieczór z cyklu Musical Jam Live! Koncert "Near and Far" połączy klasyki musicalowe z mniej znanymi, ale równie poruszającymi utworami, w wykonaniu artystów związanych z Białymstokiem – miasta, które noszą głęboko w sercach.

W roli gospodyni wieczoru zobaczymy oczywiście Karinę Komenderę, która, jak zawsze, zadba o wyjątkową atmosferę, akompaniując artystom przy fortepianie. Wystąpi Ewa Łobaczewska, dyplomowana aktorka scen muzycznych, laureatka prestiżowych nagród, znana z ról w takich musicalach jak Dźwięki muzyki, Jekyll & Hyde czy Doktor Żywago. Jej głos i interpretacje zdobyły serca publiczności w całej Polsce. Towarzyszyć jej będzie Krzysztof Gorczak, wokalista i instrumentalista o imponującym dorobku, znany białostockiej publiczności zarówno z działalności w zespołach Devil Blues i Cynamonowa Kaczka, jak i z roli solisty w musicalu Jesus Christ Superstar. Jego głos łączy w sobie głębię, emocje i pasję. Zapraszamy zatem na spotkanie w klimacie bliskim sercu, ale sięgającym daleko w świat musicalowej magii!

Krzysztof Gorczak - Białostoczanin. W latach 2005-2011 współtworzył zespół Devil Blues, z którym nagrał dwie płyty ("Demo-Cratic Session" oraz "Alive"), które w polskim świecie bluesa narobiły sporego zamieszania. W corocznym plebiscycie czytelników pisma Twój Blues pod nazwą „Blues Top 2006", Devil Blues został uznany odkryciem roku. Muzyczne dokonania zespołu zostały docenione również i w innych kategoriach. Najwyżej, bo w pierwszej "dziesiątce" w kategoriach: Zespół, Płyta, Wokalista, Gitara. Rok 2007 to wiele koncertów m.in. „Olsztyńskie Noce Bluesowe", „Blues Express", „Jesień z Bluesem" i jako gwiazda na „Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla" w Tychach. Jednocześnie Krzysztof Gorczak został wybrany Wokalistą Roku w plebiscycie forum bluesowego Okolice Bluesa. Od roku 2014 do 2022 był wokalistą zespołu Cynamonowa Kaczka, z którym nagrał wydawnictwo "OPAL" będące udokumentowaniem koncertu na Jesieni z Bluesem w roku 2013, które poświęcone zostało Jurkowi Opalińskiemu oraz w 2022roku płytę studyjną "Parę wad", która w większości zawiera autorskie kompozycje. Z tytułową piosenką „Parę wad” zdobył nagrodę Srebrny Kamerton 2021podczas 1. Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton 2021 ”organizowanego przez Związek Polskich Artystów i Kompozytorów ZAKR. Krzysztof w latach 2012-2022 współtworzył zespół Live Orkiestra. Aktualnie współpracuje z zespołem Akustyczni. We wrześniu 2018 roku wystąpił w II odcinku Polsatowskiego show muzycznego "All Together Now".Od lutego 2020 roku występuje jako solista w musicalu Jesus Christ Superstar wystawianym w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Ewa Łobaczewska - dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska.  Odtwórczyni ról  musicalowych m.in. Marii Rainer w musicalu Dźwięki muzyki (Gliwicki Teatr Muzyczny), Emmy Carew w Jekyll& Hyde (Teatr Muzyczny w Poznaniu), Luisy Contini oraz Claudii Nardi w musicalu Nine(Teatr Muzyczny w Poznaniu), Toni Gromieko w „Doktorze Żywago” (Opera i Filharmonia Podlaska), Nieznajomej w „Małej Syrence” (Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie). Laureatka śląskiej Złotej Maski 2015 w kategorii najlepsza rola wokalno-aktorska za kreację guwernantki Marii Rainer w Dźwiękach muzyki. Laureatka konkursów i festiwali, m.in. Festiwalu Piosenki Musicalowej im. Georga Gershwina, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus. Koncertowała z orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce wykonując repertuar musicalowy i rozrywkowy. Współpracowała ze Studiem Accantus, z którym brała udział m.in w koncertach z cyklu "Accantus Symfonicznie”. Jest certyfikowanym trenerem wokalnym w technice Vocal Balance, której uczyła się od topowych nauczycieli z West Endu -Julie Gossage i Richarda Halton’a podczas rocznego kursu w Londynie. Od 2018r.prowadzi Studio Głosu Songbird. 

Karina Komendera - pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina –Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian(2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennerai wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano DuoCultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Karina Komendera
Ewa Łobaczewska
Krzysztof Gorczak
Data:
31/1/2025
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
27/12/2024

Przyszedł mężczyzna do kobiety - spektakl

"Przyszedł mężczyzna do kobiety” to wzruszająca komedia o miłości. Na scenie: Viola Arlak i Tadeusz Chudecki.

28/12/2024

Oscar Night – koncert muzyki filmowej

Tuż przed końcem roku, a więc w okresie błogiego świętowania, zapraszamy na wieczór, podczas którego muzyka filmowa ożyje w pełnej krasie! Zanurzymy się w melodie, które zapisały się w świecie popkultury, towarzysząc historiom na wielkim ekranie. Dźwięki pełne emocji i subtelne nuty, które wzruszały miliony widzów na całym świecie, przypomną nam nagrodzone Oscarami produkcje. Każdy utwór opowiada inną historię – od akcji po dramaty, od miłości po walkę – a razem stworzą muzyczną podróż przez magię filmu, która na długo pozostanie w pamięci. W podróż z muzyką filmową zabierze nas Ola Turoń z zespołem.

29/12/2024

Duet Wspak „Radist z neba” - koncert świąteczny

Z przyjemność gościmy duet WSPAK ponownie na naszej scenie - tym razem w świątecznych okolicznościach. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty „Radist z neba”, na którą składają się kolędy i szczedriwki śpiewane po ukraińsku i w gwarach tego języka w autorskich aranżacjach duetu na śpiew, sukę biłgorajską, wspak, fidel płocką i skrzypce, ale znalazło się też miejsce dla „Cichej Nocy”. Na koncercie pojawia się też inne polskie kolędy w autorskich aranżacjach duetu WSPAK.