6/5/22

godz.

19:00

MUSICAL JAM LIVE 3

6/5/22

godz.

19:00

MUSICAL JAM LIVE 3

kup bilety

Agnieszka Przekupień i Filip Cembala na scenie Nie Teatru zagoszczą po raz pierwszy. To wspaniały duet z "Gorączki Sobotniej Nocy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, ale ich sceniczna przyjaźń sprawia, że czują się znakomicie w każdym repertuarze i są w stanie sprawić, że największy nawet sceptyk zakocha się w musicalach.

Musical Jam Live to cykl koncertów, w ramach których prezentujemy piosenki z musicali, te najbardziej znane hity, jak również perełki z tytułów, na które próżno czekać póki co na polskich scenach. Karina Komendera, na co dzień pianistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, dba o różnorodność repertuaru i zaprasza solistów, których wykonania pozostawiają na długo ślad w naszej pamięci. Przed nami trzecia odsłona koncertów oraz talenty dwójki fantastycznych wokalistów: Agnieszki Przekupień, którą białostoczanie znają z musicalu "Doktor Żywago" oraz od niedawna "Jesus Christ Superstar" oraz Filipa Cembali, którego wspólnie będziemy dla siebie odkrywać.

Wystąpią:

Agnieszka Przekupień - wokal

Filip Cembala - wokal

Karina Komendera - piano

AGNIESZKA PRZEKUPIEŃ - urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność: musical) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (wydział polonistyki).Obecnie jest wykładowcą śpiewu na Wydziale Sztuk Scenicznych w Katedrze Musicalu w Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rampa na Targówku. Najważniejsze role to: Jenna („Waitress”,) Amneris („Aida”), Ellen (Miss Saigon), Lara Guichard („Doktor Żywago”), Stephanie Mangano („Gorączka Sobotniej Nocy”), Fantyna („Les Misérables”), Maria Magdalena („Jesus Christ Superstar”), Roksana („Cyrano”), Maria Rainer („Dźwięki muzyki”), Amneris („Aida”). Współpracowała też z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie występowała w spektaklu „Return to the Voice” jako dublerka Anny Marii Jopek. Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018 za rolę Lary Guichard w spektaklu „Doktor Żywago”, a ponadto laureatka wielu festiwali (m.in.: Pamiętajmy o Osieckiej, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu). Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim 2 płyty oraz wzięła udział w 4 trasach koncertowych po USA i Kanadzie. Użyczyła swojego głosu w dubbingu Królowej Idunie w filmie „Kraina Lodu 2” (2019) oraz Mamie w filmie „Wyprawa na księżyc” (2020).

FILIP CEMBALA - aktor i wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej oraz Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Od 2008 rokupracuje na na deskach wielu teatrów w Polsce.  współpracuje z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Operą na Zamku w Szczecinie. Od 2011roku jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zagrał role: m.in BJ w Balu manekinów, Dima w spektkalu Curikow, Mustafa w Kogucie w rosole, Parysa w Romeo i Julii, w wielu kabaretach, spektaklach muzycznych oraz koncertach. W 2012 roku został stypendystą Marszałka woj. zachodnio-pomorskiego i w ramach tego stypendium wyreżyserował widowisko słowno-muzczyne Waśnie tysiąca i jednej nocy. Wziął udział w wielu kultowych spektaklach, m.in.: Romeo i Julia, Curikow, Matki, Zorba czy Footloose, Francesco, Opera za trzy grosze. Pracował również w dubbingu, zagrał między innymi Krecika w bajce Safari. Nagrał piosenkę do bajki Kikoriki. Fani musicalu z pewnością znają go z Opery na Zamku w Szczecinie z roli Angela w szczecińskiej wersji musicalu Rent (za którą otrzymał nagrodę "Debiut roku" na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni i nominację do Bursztynowego pierścienia w kategorii aktor roku ). Zagrał również Che w musiacalu Evita, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz główną rolę Tonego Manero w Gorączce Sobotniej Nocy w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białejza wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”.Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Agnieszka Przekupień
Filip Cembala
Karina Komendera
Data:
6/5/2022
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
75
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
31/12/2024

Sylwester w Paryżu – najpiękniejsze piosenki francuskie

Co powiecie na sylwestrowy spacer po Placu Pigalle? Albo ostatnią filiżankę kawy w starym roku w paryskiej mansardzie lat 70-tych? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bohaterowie francuskiej piosenki sprzed kilku dekad. O zapachy, smaki, a przede wszystkim melodie tamtych czasów zadba wokalistka Natalia Lubrano wspólnie z 4 muzykami - konglomeratem artystycznym – Sceną 104. Aby ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy, przygotowaliśmy również klimatyczne miejsca przy stolikach.

4/1/2025

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” – monodram Piotra Cyrwusa

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” to monodram oparty na powieści Sergiusza Piaseckiego. W rolę tytułowego oficera wcieli się aktor Piotr Cyrwus. To pełna groteski i ironii opowieść o starszym lejtnancie Michale Zubowie - jego spojrzenie na burżuazyjną rzeczywistość bawi i zaskakuje, jednak wojenne losy zmuszają bohatera do konfrontacji z własnymi przekonaniami.

5/1/2025

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ – Hrabia wrócił

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że w Białymstoku cieszy się niesłabnącą popularnością – a my z przyjemnością gościmy artystę po raz kolejny na naszej scenie! Satyryk wystąpi w najnowszym programie "Hrabia wrócił", w którym w swoim niebanalnym stylu opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.