15/2/25

godz.

19:00

Monika Borzym i Krzysztof Dys – Muzyczny Gabinet Terapeutyczny

15/2/25

godz.

19:00

Monika Borzym i Krzysztof Dys – Muzyczny Gabinet Terapeutyczny

kup bilety

Muzyka, emocje, dobrostan. Muzyczny Gabinet Terapeutyczny to niezwykłe spotkanie z Moniką Borzym – wokalistką, psycholożką i seksuolożką, która wraz z pianistą Krzysztofem Dysem stworzy wieczór pełen muzyki i refleksji nad dobrym traktowaniem siebie. Czuła rozmowa, terapeutyczna muzyka i inspiracja do odkrywania własnych potrzeb – wszystko, czego potrzebujesz, by zadbać o swoje emocje i duszę!

Muzyczny Gabinet Terapeutyczny Live to spotkanie z wokalistką, psycholożka i seksuolożka Moniką Borzym. Autorką programu radiowego o tym samym tytule i projektu Terapia Kulturą. Podczas tego spotkania Monika Borzym i pianista Krzysztof Dys, w sposób fachowy, interdyscyplinarnie zadbają o Państwa dobrostan psychiczny. Monika profesjonalnie zaopiekuje się Wami i waszymi emocjami, a muzyka którą dla Państwa wykona - ukoi skołatane nerwy, pobudzi adaptacyjne emocje. Będzie to ciekawa i czuła rozmowa o przyjemnościach, emocjach i o tym jak nauczyć się dobrze traktować siebie wsłuchując się w swoje głębokie potrzeby intelektualne, sensualne i o tym jak je realizować.

Monika Borzym - wokalistka jazzowa urodzona w 1990 roku. Ma na koncie siedem albumów: „Girl Talk” (platynowa płyta), „My Place” (platynowa płyta), „Back To The Garden” (złota płyta), „Jestem Przestrzeń” (album z poezją Anny Świrszczyńskiej wydany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego), „Radio hedonistycznie”, „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki Przy Fortepianie Krzysztof Dys”, oraz „Kołysanki Dla Dorosłych”(premiera 14.02.2024).

Monika pochodzi z muzycznej rodziny, sama też przeszła drogę muzycznej edukacji. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki na wydziale piosenki w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie.

Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School utwierdziła ją w tym, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową pedagogów i przyjaciół brała udział w wielu festiwalach wokalnych zdobywając tam nagrody i doświadczenie sceniczne.

Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku, a następnie w Los Angeles Music Academy. Po powrocie do Polski zaczęła studiować psychoseksuologię, co – obok muzyki – stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

Monika nagrania do swoich albumów współtworzyła z największymi i najwybitniejszymi muzykami polskiego i światowego jazzu. Na debiutanckiej płycie Moniki „Girl Talk”, nagranej w kultowym nowojorskim studio Sear Sound zagrali Jej idole, m.in. Aaron Parks, Eric Harland, Larry Grenadieri Gil Goldstein.

Nad płytą „Back To The Garden” pracowała z wybitnym amerykańskim gitarzystą Mitchellem Longiem, nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem (Norah Jones, Amos Lee, Melody Gardot) oraz trzema artystami z kraju – kontrabasistą Robertem Kubiszynem, perkusistą Michałem Bryndalem i altowiolistą Michałem Zaborskim (Atom String Quartet).

„My Place” to głównie kompozycje Mariusza Obijalskiego i samej Artystki, którzy zaprosili do współpracy m.in. arcymistrza gitary jazzowej Johna Scofielda, brazylijskiego wirtuoza gitary akustycznej Romero Lubambo, wybitnego saksofonistę Chrisa Pottera i genialnego trębacza Randy’ego Breckera. To wszystko goście, a w zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norah Jonesi Johnem Scofieldem) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield).

Album „Radio hedonistycznie” powstał przy współpracy z Nikolą Kołodziejczykiem, który zaaranżował największe przeboje zespołu Radiohead na arcyciekawy skład: jazzowe trio (Stryjo), trzy waltornie, klarnet basowy, violęda gamba.

Płytę ze „starymi piosenkami”, czyli polskimi standardami jazzowymi z lat trzydziestych z nieśmiertelnymi tekstami m.in. Juliana Tuwima i Mariana Hemara, nagrała z wybitnym pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Dysem.

„Kołysanki Dla Dorosłych” – sensualny album będący wypadkową zainteresowań zawodowych Moniki - muzyki i erotyki, powstał z udziałem wybitnych instrumentalistów – Krzysztofa Dysa (fortepian), Maxa Muchy(kontrabas) i Michała Bryndala ( perkusja).

Wydawcą albumów „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki” oraz „Kołysanki Dla Dorosłych” jest Agata Borzym i Jej wytwórnia – Borzym Music Polska.

Artyści:

Monika Borzym
Data:
15/2/2025
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
28/4/2025

KASIA LINS & KAROL ŁAKOMIEC – koncert [przeniesiony z 27 kwietnia]

[W związku z ogłoszoną żałobą narodową zaistniała konieczność reorganizacji wydarzeń artystycznych w kraju, czego skutkiem jest przesuniecie koncert Kasi Lins z 27 na 28 kwietnia (poniedziałek) o 19.00] Już wkrótce w Białymstoku zabrzmią dźwięki pełne emocji i nieoczywistych opowieści. Kasia Lins wraz z Karolem Łakomcem zapraszają na wyjątkowy wieczór, w którym muzyka i słowo splecioną się w jedną, hipnotyzującą całość. To spotkanie będzie okazją do wspólnego przeżywania i zanurzenia się w niepowtarzalnym klimacie.

28/4/2025

SZALEŃSTWA PANNY ANNY - Białostocka Akademia Musicalowa | spektakl szkolny

Na motywach inspirującej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” Białostocka Akademia Musicalowa przygotowała barwny musical „Szaleństwa Panny Anny”. Pod okiem profesjonalistów ponad 50 dzieci uczestniczyło w produkcji musicalu, który z powodu pandemii miał najpierw swoją premierę kinową. Do Nie Teatru zapraszamy, by zobaczyć młodych słuchaczy Akademii na żywo.

29/4/2025

Chrobry 1025-2025 | Podlaski Instytut Kultury

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na spektakl pt. „Chrobry. Droga do korony” w wykonaniu uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie, przedstawiający dziecięcą interpretację wydarzeń z roku 1025. Natomiast o genezie państwa polskiego oraz znaczeniu koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski opowie dr hab. Piotr Guzowski prof. Uniwersytetu w Białymstoku. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki).