Zacięta winda, niezręczna cisza... i co dalej? W spektaklu "Winda" jesteśmy obserwatorami "wymuszonej" rozmowy i rodzącej się znajomości, która z każdą minutą zmierza coraz głębiej we wnętrza dwójki bohaterów. W rolach głównych wystąpi dwójka młodych aktorów: Gabriela Grześ i Antoni Jackowski. Zaczerpnijmy wspólnie głęboki oddech teatralnej świeżości podczas spektaklu "Winda". Zapraszamy na Młodą Scenę Nie Teatru!
Co byś zrobił żeby zabić trochę czasu w unieruchomionej windzie? Jak długa musiałaby trwać cisza, aby zmusić Cię do jej przełamania z kompletnie obcą osoba, zamkniętą z Tobą? Niezręczny small talk stopniowo przeistacza się w snucie wizji wyimaginowanego związku dla zabicia czasu. Z pozoru niewinna i powierzchowna rozrywka daje okazję bohaterom do głębszego poznania się.
Spektakl "Winda" jest teatralna adaptacją słuchowiska radiowego znanego pisarza Ireneusza Iredyńskiego, podczas której widz ma okazję zanurzyć się w intymną atmosferę rozmowy rozpoczętej w nieoczekiwanych okolicznościach.
Artyści:
On / Antoni Jackowski - teatr dotarł do niego przez śpiew i musical. Obecnie zajmuje się spektaklami lalkowymi i maskowymi.
Ona / Gabriela Grześ - teatrem zajmuje się od 2019 roku. Brała udział w wielu projektach dramatycznych, a w wolnym czasie prowadzi zastęp zuchów.
Reżyseria / adaptacja / Dozorca
Dariusz Szada-Borzyszkowski - urodzony w 1959 roku w Osięcinach, to reżyser teatralny i telewizyjny oraz tłumacz dramaturgii rosyjskiej. Absolwent pedagogiki w Bydgoszczy i reżyserii w Sankt Petersburgu, znany z licznych realizacji teatralnych i telewizyjnych, w tym w TVP. Aktywnie zaangażowany społecznie, jest współzałożycielem grupy „Normalny Białystok” i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku. Odznaczony tytułem Zasłużonego Działacza Kultury.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Atom String Quartet, jeden z najbardziej cenionych kwartetów smyczkowych na świecie, zaprezentuje program z najnowszego albumu Universum. Zespół słynie z niezwykłego połączenia klasycznej precyzji z jazzową improwizacją, czerpiąc inspiracje z folkloru, muzyki świata oraz współczesnych brzmień.
Żyć aż po granice obłędu. To najkrótszy opis losów Zofii Stryjeńskiej, wybitnej artystki, która rozdarta była między pragnieniem bycia wolną, nieograniczoną artystką a kochającą żoną i matką. W rolę Stryjeńskiej wciela się Dorota Landowska. Po spektaklu zapraszamy także na spotkanie z Dorotą Landowską w ramach cyklu "Kobiety do dzieła!".