27/1/23

godz.

19:00

MEN'S WORLD - koncert | Musical Jam Live V

27/1/23

godz.

19:00

MEN'S WORLD - koncert | Musical Jam Live V

kup bilety

W zimowy wieczór zapraszamy do Men’s World! Wykreują go na scenie dwaj charyzmatyczni artyści musicalowi - Tomasz Bacajewski I Rafał Supiński. Po raz pierwszy w ramach Musical Jam Live usłyszymy męski duet. Mężczyznami pokieruje oczywiście pianistka i artystyczny duch całego cyklu – Karina Komendera.

Taki koncert to gratka. Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego można podziwiać na scenach musicalowych w całym kraju i nie tylko, ale znamy ich przede wszystkim z porywających kreacji na deskach Opery I Filharmonii Podlaskiej. Angażują się też w rozwój artystyczny młodych pokoleń, co najwyraźniej sprawia im olbrzymią przyjemność. Bywają konferansjerami, reżyserami, ale nade wszystko kochają scenę. Nie tylko wcielając się w postaci ze spektaklu, ale także spotykając się z publicznością na koncertach. Zderzenie ich osobowości i głosów będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z musicali Memphis, Catch me if you Can, Sunset Boulevard, Secret Garden, ale nasi goście zaśpiewają też porywające kobiece duety dostosowane do męskich warunków głosowych. Zapraszamy już dziś!

 

TOMASZ BACAJEWSKI

Aktor, wokalista, konferansjer.

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskie im.Danuty Baduszkowej w Gdyni i Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Uczestniczyłw wielu festiwalach ogólnopolskich takich jak: KFPP wOpolu gdzie współpracował między innymi z Marylą Rodowicz, Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze,

Miał zaszczyt uczestniczyć w Arena Film & Music Festiwal gdzie u boku Cecylii Krull pod batutą Diego Nawarro zaśpiewał hit „Bella Ciao” podczas koncertu muzyki z serialu „Dom z Papieru”

Doświadczenie zawodowe zdobywał jako aktor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Współpraca ta zaowocowała ponad dwudziestoma musicalowymi tytułami m.in. „Sen Nocy Letniej”, „Hair”, „My Fair Lady”, „Klatka Wariatek”, „Pięciu Braci Moe”, „Kiss Me Kate”, „Ghost”, ”Lalka”,„Spamalot”, „Grease”,”Bal w Operze”, „Chłopi”, „Zły”, „Gorączka Sobotniej Nocy”, w których zagrał znaczące dla niego role. W2014r. spełnił jedno z wielu, marzeń artystycznych wcielając się rolę Judasza w spektaklu Jesus Christ Superstar w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracował z takim teatrami jak Och Teatr, Teatr Komedia i Operą na Zamku w Szczecinie, Operą i Filharmonią Podlaską przy spektaklach: „The Rocky Horror Show”,„Boyband” i „Crazy for You” czy „ Doktor Żywago”, „Pretty Woman” oraz „Sunset Boulevard”. Na swojej artystycznej drodze spotkał wielu fantastycznych ludzi i reżyserów m.in. Macieja Korwina, Jerzego Jana Połońskiego, Kubę Szydłowskiego, Olafa Lubaszenko, Tomasza Dutkiewicza, Krystynę Jandę czy Wojtka Kościelniaka.

„Barwy Szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Klan”, „Pierwsza Miłość”, „Ślad”, „Brzydula2”, „M jak Miłość” to seriale, w których można go było zobaczyć. Ma za sobą również realizacje teatru TV w spektaklu „Lalka” oraz „Chłopi”. Jego debiutem fabularnym była rola w „ Jak poślubić milionera”.

 

 RAFAŁ SUPIŃSKI

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janačkova Akademie Muzickych Uměni w Brnie. Stypendysta Royal Academy of Music w Londynie. Dwukrotny stypendysta Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso” (za szczególne osiągnięcia artystyczne) oraz stypendysta Fundacji im. Z. i W. Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu„Pińska szlachta” w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego w Operze Krakowskiej i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele” S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna. Na deskach scenicznych wystąpił ponadto w spektaklu muzyczno-tanecznym „Tango Piazzolla” w reżyserii W. Mazurkiewicza iR. Talarczyka oraz musicalu „Awantura o Basię” w reżyserii C. Domagały w Teatrze Rampa w Warszawie. Od marca 2013 r. jest aktorem-śpiewakiem Opery iFilharmonii Podlaskiej, gdzie występuje w musicalach: "West Side Story" L. Bernstein, „Korczak” Ch. Williamsa, „Upiór w operze”A. Lloyda Webbera, „Skrzypek na dachu” J. Bocka i „Doktor Żywago” L. Simon, w operze „Traviata” G. Verdiego, a także w operetce „Zemsta nietoperza” J. Straussa (reż. A. Bubień) i „Wesoła Wdówka” (reż. M. Znaniecki). W spektaklu „Brzydki Kaczorek” M. Urbanka w reżyserii J. Szydłowskiego kreuje rolę głównego bohatera, w bajce muzycznej „Adonis ma gościa” F. Apke w reż. Szydłowskiegowciela się w rozkapryszoną papugę Adonisa, a w bajce muzycznej „Kot w butach” wreż. B.A. Bieleni zagrał m.in. zakochanego Jasia oraz okrutnego Imć Bombastę.Stworzył postać Romea w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” w reż. K. Deszcz w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wcielił się w Bolesława Herberta iZbigniewa Herberta w operze matematycznej „Paradoksalny rozkład sfery” w reż.R. Kołakowskiego, której premiera miała miejsce w Centrum Sztuki „Impart” we Wrocławiu. Od października 2017 współpracuje z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie grał, w musicalu „Piloci” w reż. W. Kępczyńskiego oraz w „Księdze Dżungli” W 2022 roku zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej jako Harry w musicalu Company w reż. Michała Znanieckiego. Oprócz ścieżki aktorskiej, artysta stawia pierwsze kroki w reżyserii. Był asystentem reżysera przy takich tytułach, jak „Skrzypek na dachu”, „Company”, „Czarodziejski flet” czy „Adonis ma gościa”, a także w operze „Carmen”, „Turandot” i operetce „Wesoła Wdówka”.

KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Karina Komendera
Tomasz Bacajewski
Rafał Supiński
Data:
27/1/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
27/11/2024

Kiedy spadnie ostatni liść... | premiera spektaklu w ramach rezydencji teatralnej

Zapraszamy na premierę spektaklu „Kiedy spadnie ostatni liść…”, inspirowanego powieścią Patricka Süskinda „Historia pana Sommera”. Lesia Pasichnyk i Olena Bordiuk, dzięki wsparciu Fundacji Nie Teatru i programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przez dwa miesiąca pracowały nad spektaklem, który jest zwieńczeniem ich rezydencji teatralnej w Nie Teatrze. W rolę główną wciela się Tymoteusz Jucha, który w tej kameralnej opowieści pełnej refleksji i symboliki, pozwoli zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na życie z innej perspektywy i zrozumieć, że każdy człowiek skrywa tajemnicę.

28/11/2024

Kiedy spadnie ostatni liść... | premiera spektaklu w ramach rezydencji teatralnej

Zapraszamy na premierę spektaklu „Kiedy spadnie ostatni liść…”, inspirowanego powieścią Patricka Süskinda „Historia pana Sommera”. Lesia Pasichnyk i Olena Bordiuk, dzięki wsparciu Fundacji Nie Teatru i programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przez dwa miesiąca pracowały nad spektaklem, który jest zwieńczeniem ich rezydencji teatralnej w Nie Teatrze. W rolę główną wciela się Tymoteusz Jucha, który w tej kameralnej opowieści pełnej refleksji i symboliki, pozwoli zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na życie z innej perspektywy i zrozumieć, że każdy człowiek skrywa tajemnicę.

29/11/2024

Gdy musical spotyka... kabaret | Damian Aleksander i Adrianna Borek

"Gdy musical spotyka..." to cykl koncertów, podczas których musical łączy się z różnymi stylami muzycznymi i scenicznymi. Damian Aleksander (śpiew, prowadzenie) i Jacek Szwaj (fortepian) zapraszają wybitnych artystów i artystki z kręgu musicalu, kabaretu, jazzu i klasyki. Po fenomenalnych koncertach z Pauliną Grochowska (musical) i Rafałem Bartmińskim (klasyka), przyszedł czas na kolejne emocjonujące spotkanie. Podczas trzeciego koncertu z cyklu, musical spotka… kabaret. Na scenie zobaczymy jedną z najsłynniejszych kobiet na polskiej scenie kabaretowej, Adriannę Borek.