W duchu współczesnego jazzu ożywiającego klasykę, Justyna Królak sięga po ponadczasowe utwory muzyki francuskiej, nadając im nowy, świeży wymiar. French Jazz Project to nie tylko muzyka, ale także opowieść o historii francuskiej piosenki, pełna anegdot z życia legendarnych artystów. To wieczór, który przeniesie nas w świat paryskich ulic, kafejek i artystycznych zaułków, gdzie muzyka i opowieści splecione są w magiczny, jazzowy spektakl.
French Jazz Project to przedsięwzięcie muzyczne kilku polskich muzyków jazzowych, dla których inspiracją była twórczość z gatunku piosenki francuskiej. Pomysł zrodził się pod koniec 2014 roku z inicjatywy wokalistki jazzowej Justyny Królak, jej miłości do języka i kultury Francji. Justyna Królak do współpracy zaprosiła m.in. pianistę Michała Rorata, który jest jednocześnie aranżerem wykonywanych przez French Jazz Project utworów. Koncerty stanowią wspaniałą muzyczną podróż przez klasykę francuskich brzmień, prezentowanych w zupełnie nowej, oryginalnej, jazzowej stylistyce. Podczas występów usłyszeć można np. kompozycje z repertuaru Édith Piaf, Yvesa Montanda, Serge’a Gainsbourga i Juliette Greco.
Zespół tworzą:
Justyna Królak - śpiew
Michał Rorat - fortepian
Daniel Pomorski - kontrabas
Przemysław Pacan - perkusja
Justyna Królak – romanistka, wokalistka jazzowa najchętniej sięgająca po utwory „środka jazzu”. Jej bogaty repertuar oprócz amerykańskich i polskich standardów jazzowych obejmuje również piosenkę francuską śpiewaną w różnych stylach muzycznych. W 2014 roku założyła French Jazz Project, z którym występuje w Polsce i za granicą prezentując klasykę piosenki francuskiej we współczesnych jazzowych aranżacjach. Występuje na polskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Od lat związana ze środowiskiem jazzu tradycyjnego, bardzo długo współpracowała ze znanym instrumentalistą Januszem Sołtysikiem i zespołem Five O'Clock Orchestra oraz formacją Tador Swingtet. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń jazzowych promujących w Polsce muzykę jazzową. W latach 2013-2015 była członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.
Michał Rorat- absolwent Akademii Jana Długosza- w 2009 r. ukończył studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Wykładowca w klasie instrumentów klawiszowych podczas warsztatów Muzyczna Owczarnia. Od ponad 12lat jako akompaniator i kompozytor współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza. W 2011 r. wydał swoją pierwszą solową płytę, na której można usłyszeć znane standardy jazzowe, jak również kompozycje własne. Występował z takimi muzykami jak m.in. Robert Janowski, Marcin Pospieszalski, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Wojciech Pilichowski, Bernard Maseli, Piotr Machalica, Krzesimir Dębski, Muniek Staszczyk, Andrzej Dąbrowski, Brad Terry czy Frank Parker.
Daniel Pomorski - kontrabasista, trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat pierwszego Konkursu dla Solistów Jazzu Tradycyjnego Swingujący Kruk Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring oraz złotej Tarki Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. Współpracuje z czołówką polskiej sceny artystycznej. Do tej pory współpracował z takimi artystami jak: Mateusz Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Janusz Yanina Iwański, Justyna Steczkowska, Mietek Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Natalia Niemen, Piotr Baron oraz z takimi zespołami jak: Blum, Habakuk, The Crackers Band, Tumbao, Deus Meus, Maleo Reggae Rockers, Raz Dwa Trzy, Full Power Spilit, New Life'm, Happysad. Jest muzykiem wszechstronnym, chętnie zapraszanym do różnych wydarzeń muzycznych.
Przemysław Pacan – absolwent klasy perkusji liceum muzycznego w Częstochowie oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 20 lat związany z profesjonalną sceną muzyczną w Polsce. W ostatnich latach aktywnie koncertuje z zespołem Tubis Trio, Januszem Yaniną Iwańskim, Martyną Jakubowicz, Martą Zalewską oraz Etnos Ensemble. W swojej karierze muzycznej miał okazje współpracować m.in. z Michałem Urbaniakiem, Andrzejem Smolikiem, Tomaszem Stańko, Kasią Kowalską, Kayah, Urszulą Dudziak, Anią Rusowicz oraz wieloma innymi artystami
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Zapraszamy na emocjonującą komedia „Uciekinierki” – opowieść o dwóch kobietach, które porzucają rutynę, by rozpocząć nowe życie. Margot i Cloude, różne jak dzień i noc, wyruszają w pełną humoru i wzruszeń podróż, w której przypadkowa znajomość zmienia się w coś więcej. To piękna lekcja życia, która podbiła serca paryskiej publiczności!
Spróbujmy jeszcze raz – spektakl | Marek Siudym i Lucyna Malec
„Spróbujmy jeszcze raz” to komedia w dwóch aktach, pełna humoru i refleksji, która ukazuje perypetie par w średnim wieku. Doskonałe dialogi, świetna gra aktorska Lucyny Malec i Marka Siudyma oraz głos Jana Kobuszewskiego gwarantują niezapomniany wieczór! W pierwszej historii policjantka i niespełniony aktor odkrywają, że nowe początki są możliwe nawet w najdziwniejszych okolicznościach. W drugiej małżeństwo w kryzysie próbuje odzyskać dawną namiętność za pomocą kontrowersyjnej terapii...
Koncert VINTAGE to podróż do lat 20. i 30. XX wieku. Anna Sroka-Hryń i Urszula Borkowska przypomną utwory takich mistrzów jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Jerzy Petersburski czy Henryk Wars. W repertuarze znajdą się m.in. „Na pierwszy znak”, „To ostatnia niedziela” oraz „Miłość ci wszystko wybaczy”. Czas na niezapomniane utwory w stylu vintage!