4/3/22

godz.

19:00

DZIEŃ DOBRY - Musical Jam Live 2

4/3/22

godz.

19:00

DZIEŃ DOBRY - Musical Jam Live 2

kup bilety

"Dzień dobry" mówimy wszystkim fanom musicalu. Przed nami kolejna odsłona Musical Jam Live, a tytuł zaczerpnęliśmy oczywiście z "Deszczowej piosenki". Pianistka i pomysłodawczyni tego białostockiego spotkania z musicalem, Karina Komendera, tym razem zaprosiła na naszą scenę wyjątkowy duet: Martę Wiejak i Marcina Wortmanna. Czekamy niecierpliwie na ten ekscytujący wieczór w naszym nieoficjalnym klubie musicalowym.

Na polskich scenach Marta Wiejak to Morticia Addams ze słynnej „Rodziny Addamsów”, Vivien z „Pretty Woman”, Kathy Selden z „Deszczowej piosenki, Evita Perón, a nawet Fiona ze  „Shreka”. Poza tym to najsłynniejsza stepująca aktorka musicalowa. Marcin Wortmann zaś wystąpił ponad 4200 razy w ponad 20 tytułach. Jest śpiewakiem operowym, aktorem musicalowym i wokalistą jazzowym, a także skrzypkiem. O wszystkich osiągnięciach naszych gości przeczytacie w biogramach, a w Nie Teatrze ten unikalny duet zaprezentuje piosenki ze swoich topowych tytułów, ale na pewno pojawią się także piosenki z dorobku Stephena Sondheima, który odszedł w listopadzie, kilka dni po naszym pierwszym spotkaniu z cyklu Musical Jam Live. Karina Komendera zawsze dba, aby program w całości był barwny i przemyślany w najdrobniejszym szczególe, a nasi goście to jak zwykle synonimy scenicznego doświadczenia i skarbnice anegdot, na które tak czekamy.

MARTA WIEJAK - Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2009 r.). Pochodzi z Puław, gdzie przez 12 lat uczęszczała do Zespołu Baletowego Etiuda. Zamiłowanie do stepu zaowocowało w 2003 r. zajęciem II miejsca na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym (kategoria: Tap Dance). Odtwórczyni takich ról jak: Morticia Addams (Rodzina Addamsów), Kamilla (Żołnierz Królowej Madagaskaru), Vivien (Pretty Woman), Kathy Selden (Deszczowa piosenka), Alice (Piloci), Magenta (Rocky Horror Show), Maggie (A Chorus Line), Fiona (Shrek), Evita (Evita), Lucy Harris (Jekyll&Hyde), Polly Baker (Crazy for You), Cejtł (Skrzypek na dachu).

Na warszawskich scenach możemy ją zobaczyćw: Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze Polskim, Mazowieckim Teatrze Muzycznym i Teatrze Syrena. Współpracuje także z: Teatrem Muzycznym w Łodzi, Operą i Filharmonią Podlaską - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie.

Jako aktorka mocapowa (technika Motion capture) brała udział w tworzeniu gier komputerowych m. in. Wiedźmin 2: Zabójcy królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, This War of Mine, Shadow Warrior 1., Shadow Warrior 2., Twin Mirror, The Medium.

W latach2012-2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at TheIvy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona.

W 2019 roku była uczestniczką XI edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo w Telewizji Polsat.

MARCIN WORTMANN - jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów musicalowych, śpiewak operowy, wokalista jazzowy, skrzypek, pedagog śpiewu. W 2020 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest wykładowcą UMFC w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności musical. Na zawodowej scenie musicalowej od2000 roku zagrał ponad 4200 spektakli tj. Miss Sajgon, Piotruś Pan, Grease, Koty, Taniec Wampirów (Alfred),Akademia Pana KleksaUpiór w OperzeLes Miserables (Marius), Alladyn JRDeszczowa Piosenka, Mamma Mia (Pepper), Evita, Jesus Christ Superstar (Szymon Zelota), Fame (Schlomo Metzuenbaum)A Chorus Line (Mike), Doktor Żywago (Pasha Antipov/Strielnikow), Piloci (Stefan), Next to Normal ( Dr Fine/Dr Madden), Rock of Ages (Stacee Jaxx), Bitwa o Tron(August II Mocny), My Fair Lady (Feddy Eynsford Hill), Kajko i Kokosz (Kasztelan Mirmił). Obecnie współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Operą na Zamku w Szczecinie.

Współpracował z TM im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, TM Capitol we Wrocławiu. W roku 2012 jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena. W roku 2013 za śpiewał partię Juniusa w operze Benjamina Brittena „Gwałt na Lukrecji”.

Ukończył z wyróżnieniem studia II st. na na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC w Warszawie uzyskując z wyróżnieniemdyplom magistra sztuki w klasie prof. zw. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego.

 

KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A.Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G.Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

 

 

Koncertowe zdjęcie Kariny Komendery: Paweł Mikiewicz

Artyści:

Marta Wiejak
Marcin Wortmann
Karina Komendera
Data:
4/3/2022
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
70
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
29/12/2024

Duet Wspak „Radist z neba” - koncert świąteczny

Z przyjemność gościmy duet WSPAK ponownie na naszej scenie - tym razem w świątecznych okolicznościach. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty „Radist z neba”, na którą składają się kolędy i szczedriwki śpiewane po ukraińsku i w gwarach tego języka w autorskich aranżacjach duetu na śpiew, sukę biłgorajską, wspak, fidel płocką i skrzypce, ale znalazło się też miejsce dla „Cichej Nocy”. Na koncercie pojawia się też inne polskie kolędy w autorskich aranżacjach duetu WSPAK.

31/12/2024

Sylwester w Paryżu – najpiękniejsze piosenki francuskie

Co powiecie na sylwestrowy spacer po Placu Pigalle? Albo ostatnią filiżankę kawy w starym roku w paryskiej mansardzie lat 70-tych? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bohaterowie francuskiej piosenki sprzed kilku dekad. O zapachy, smaki, a przede wszystkim melodie tamtych czasów zadba wokalistka Natalia Lubrano wspólnie z 4 muzykami - konglomeratem artystycznym – Sceną 104. Aby ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy, przygotowaliśmy również klimatyczne miejsca przy stolikach.

4/1/2025

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” – monodram Piotra Cyrwusa

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” to monodram oparty na powieści Sergiusza Piaseckiego. W rolę tytułowego oficera wcieli się aktor Piotr Cyrwus. To pełna groteski i ironii opowieść o starszym lejtnancie Michale Zubowie - jego spojrzenie na burżuazyjną rzeczywistość bawi i zaskakuje, jednak wojenne losy zmuszają bohatera do konfrontacji z własnymi przekonaniami.