Wybitna aktorka w bardzo osobisty, bezpośredni i pełen humoru sposób pochyla się nad swoim życiem. Anna Seniuk zainspirowana „Księgą ziół” Sándora Máraiego i z wykorzystaniem twórczości najwybitniejszych polskich poetek i poetów snuje wręcz autobiograficzną opowieść, w której akcentuje dominujące wartości, a wśród nich miłość, zdrowie, spokój, dobre życie i…oczywiście teatr. Zapraszamy na znakomity monodram autorstwa i w wykonaniu Anny Seniuk.
Spektakl powstał z inicjatywy Anny Seniuk i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną, swoistą wiwisekcją własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Aktorka zabiera publiczność w teatralną i poetycką podróż, prowadząc ją z właściwą sobie inteligencją, dowcipem i wdziękiem. W spektaklu, obok fragmentów z Księgi ziół Sándora Máraiego, pojawiają się wiersze Zbigniewa Herberta, Małgorzaty Hillar, Ludmiły Marjańskiej, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej iks. Jana Twardowskiego, które dopełniają tematycznie wątki poruszane przez wykonawczynię. Miłość, zdrowie, spokój, teatr, dobre życie – gdzie szukać odpowiedzi na tak ważkie tematy?
scenariusz, reżyseria, wykonanie
Anna Seniuk
tłumaczenie prozy Sándora Máraiego
Feliks Netz (Wydawnictwo Czytelnik, 2003
Anna Seniuk
Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła PWST w Krakowie i również tam zadebiutowała na scenie rolą Irmy w Wariatce z Chaillot J. Giraudoux w Starym Teatrze. Występowała na deskach licznych teatrów, m.in.: Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od 2003 roku jest aktorką Teatru Narodowego w którym w ostatnich latach można byłą ją zobaczyć w takich sztukach jak: „PAN TADEUSZ – wszystkie słowa”, „Twórcy Obrazów”,„ Udręka Życia”. Najnowsza sztuka w której można zobaczyć artystkę to „Ułani” autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza . Od lat współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról. Grała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w serialach. Znana widzom między innymi z filmów i seriali :Czterdziestolatek, Czarne Chmury, Konopielka, Panny z Wilka, Awantura o Basię. W ostatnim czasie można było zobaczyć artystkę w filmach: „Kanadyjskie sukienki” oraz: „Syn Królowej Śniegu”.
Anna Seniuk to również reżyser. Wielkim powodzeniem cieszy się Jej „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, wystawiana w Teatrze Narodowym.
Artystka wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, m.in.: Wielki Splendor – nagroda Teatru Polskiego Radia, Mistrz Mowy Polskiej, Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony. Zdobywczyni TeleKamery i TeleMaski.
W 2016 r. ukazała się książka Anna Seniuk „Nietypowa baba jestem” - wywiad rzeka, który z aktorką przeprowadziła jej córka Magdalena Małecka-Wippich.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Zapraszamy na emocjonującą komedia „Uciekinierki” – opowieść o dwóch kobietach, które porzucają rutynę, by rozpocząć nowe życie. Margot i Cloude, różne jak dzień i noc, wyruszają w pełną humoru i wzruszeń podróż, w której przypadkowa znajomość zmienia się w coś więcej. To piękna lekcja życia, która podbiła serca paryskiej publiczności!
Spróbujmy jeszcze raz – spektakl | Marek Siudym i Lucyna Malec
„Spróbujmy jeszcze raz” to komedia w dwóch aktach, pełna humoru i refleksji, która ukazuje perypetie par w średnim wieku. Doskonałe dialogi, świetna gra aktorska Lucyny Malec i Marka Siudyma oraz głos Jana Kobuszewskiego gwarantują niezapomniany wieczór! W pierwszej historii policjantka i niespełniony aktor odkrywają, że nowe początki są możliwe nawet w najdziwniejszych okolicznościach. W drugiej małżeństwo w kryzysie próbuje odzyskać dawną namiętność za pomocą kontrowersyjnej terapii...
Koncert VINTAGE to podróż do lat 20. i 30. XX wieku. Anna Sroka-Hryń i Urszula Borkowska przypomną utwory takich mistrzów jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Jerzy Petersburski czy Henryk Wars. W repertuarze znajdą się m.in. „Na pierwszy znak”, „To ostatnia niedziela” oraz „Miłość ci wszystko wybaczy”. Czas na niezapomniane utwory w stylu vintage!