"Przebudzenie" to koncert inscenizowany przygotowany przez młodzież, która rozwija swoją pasję sceniczną w Białostockiej Akademii Musicalowej przy wsparciu zawodowych artystów. Powstał na podstawie musicalu rockowego "Spring awakening”, będącego adaptacją kontrowersyjnego dramatu "Przebudzenie wiosny: tragedia dziecięca" Franka Wedekinda z 1891 roku.
Bez kompleksów i bez tabu, i w dość dużym pędzie, przynajmniej tak brzmi zajawka nowego programu Bartosza Zalewskiego, który przeżyjemy wspólnie w Nie Teatrze 27 lutego. "Śmieć czy być?" - oto jest pytanie...
"Dzień dobry" mówimy wszystkim fanom musicalu. Przed nami kolejna odsłona Musical Jam Live, a tytuł zaczerpnęliśmy oczywiście z "Deszczowej piosenki". Pianistka i pomysłodawczyni tego białostockiego spotkania z musicalem, Karina Komendera, tym razem zaprosiła na naszą scenę wyjątkowy duet: Martę Wiejak i Marcina Wortmanna. Czekamy niecierpliwie na ten ekscytujący wieczór w naszym nieoficjalnym klubie musicalowym.
"Bóg mordu" Yasminy Rezy to dramat przesiąknięty czarnym humorem, który doskonale wyeksponował Roman Polański w filmie "Rzeź". W Nie Teatrze obejrzymy nową inscenizację, którą przygotowała Fundacja Teatru Scena Poczekalnia. To nie tylko ekscytujący obraz dzisiejszego świata, w którym trudno o porozumienie, ale także spektakl przygotowany z myślą o widzach z dysfunkcjami wzroku.
Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Dziś w obliczu wojny w Ukrainie koncert ten stanie się jednocześnie pokojową manifestacją w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.
Sławomir Głodek – to główny i jedyny bohater sztuki (w tej roli Sebastian Cybulski), który jak każdy, ma w swoim życiu moment, gdy jest czegoś na sto procent pewien. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślub. Na okoliczność nowego życia chce zerwać ze starym… Zapraszamy na spektakl zainspirowany Teatrem Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, niezwykle aktualny, ukazujący odwieczny problem człowieka i uzależnienia od… czegokolwiek.
Piosenki Zbigniewa Wodeckiego i cała kariera tego znakomitego muzyka, kompozytora i wokalisty to piękna niedokończona księga, do której lubimy zaglądać. Jej nowe rozdziały piszą kolejni artyści powracając do bogatej twórczości, która autentycznie połączyła pokolenia we wspólnym zachwycie. Zapraszamy na wspólne westchnienia i koncert, w którym zaśpiewają Dorota Białkowska i Bartłomiej Łochnicki, znakomici artyści musicalowi i estradowi.
Michał Czarnecki śpiewa własne teksty i gra na gitarze. Zdarza mu się też "śpiewać wiersze" białostockich poetów i obserwatorów życia, do których on sam należy. Aktywny scenicznie jest przynajmniej od 10 lat i co najważniejsze - wierny sobie! Postanowiliśmy wspólnie, że Nie Teatr otworzy się na jego historie 20 marca.
Tu stara tradycja opowiadania baśni łączy się ze współczesnym teatrem, gdzie jest przestrzeń na performens, muzykę, taniec ludowy, a nawet twórczy recykling. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na familijne spotkanie ze starą baśnią, która będzie świetnie spędzonym wspólnym czasem dla najmłodszych, starszych i tych w sile wieku, a muzyka na żywo będzie wspaniałym doznaniem dla wszystkich. Zapraszamy na „Popieluszkę”!
Świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru rozpoczynamy już w sobotę 26 marca, świetną sztuką Erica-Emmanuela Schmitta "Wariacje enigmatyczne", a w dniu teatru zapraszamy na spektakl familijny i maraton czytania Szekspira ( w 3'30 da się przebiec maraton! ;)). "Popieluszka" powstała na podstawie polskiej wersji "Kopciuszka" Janiny Porazińskiej, a artyści ubrali ją w lokalne motywy. To świetna okazja, by wprowadzić najmłodszych w świat teatru. A od 15:00 czytamy dzieła mistrza!
Na motywach inspirującej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” Białostocka Akademia Musicalowa przygotowała barwny musical „Szaleństwa Panny Anny”. Pod okiem profesjonalistów ponad 50 dzieci uczestniczyło w produkcji musicalu, który z powodu pandemii miał najpierw swoją premierę kinową. Do Nie Teatru zapraszamy, by zobaczyć młodych słuchaczy Akademii na żywo.
Muzycy zespołu „Retro Orchestra” sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette, przeniosą nas na jeden wieczór wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarni i przepełnionego niezwykłymi opowieściami.