
"Pokojówki" Jeana Geneta - arcydzieło światowej dramaturgii i bezlitosna gra pozorów, ról i emocji. Dwie siostry, służące, w codziennym rytuale odgrywają zabójstwo swojej pani, balansując na granicy fikcji i rzeczywistości. Spektakl opowiada o władzy, upokorzeniu i teatralizacji życia - wciąż aktualny w świecie pozorów i inscenizowanej codzienności. Na scenie Monika Sznajder, Julia Karpińska i Anna Piliszek – z wrażliwością i precyzją mierzą się z jednym z najtrudniejszych dramatów XX wieku.

Kuba Sienkiewicz, autor kultowych piosenek Elektrycznych Gitar zaprezentuje literacko-muzyczny recital „PANI BÓG” – pełen humoru, refleksji i charakterystycznego folkowo-bluesowego brzmienia. Towarzyszyć mu będzie Łukasz Dąbrowski na akordeonie elektronicznym. Wieczór z muzyką, która bawi i daje do myślenia.
.jpg)
Pierwsza i najważniejsza sprawa! Dziewczyny nie politykują i nie interesują się sprawami kościelnymi! Są to koronczarki z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety oczywiście). Zapraszamy na spotkanie z Gieną, Anielą i Dżesiką, które zapamiętacie na zawsze!

[Wydarzenie przeniesione z 31 maja 2025] "Gdy musical spotyka..." to cykl koncertów, podczas których musical łączy się z różnymi stylami muzycznymi i scenicznymi. Damian Aleksander (śpiew, prowadzenie) i Jacek Szwaj (fortepian) zapraszają wybitnych artystów i artystki z kręgu musicalu, kabaretu, jazzu i klasyki. Po fenomenalnych koncertach z Pauliną Grochowska (musical) i Rafałem Bartmińskim (klasyka), przyszedł czas na kolejne emocjonujące spotkanie. Podczas kolejnego koncertu z cyklu, musical spotka… kabaret. Na scenie zobaczymy jedną z najsłynniejszych kobiet na polskiej scenie kabaretowej, Adriannę Borek.

Zapraszamy na poruszający koncert, w którym jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny musicalowej odsłania swoją autorską stronę. Agnieszka Przekupień zabiera publiczność w osobistą, muzyczną podróż – od Stachury i Zauchy po Stinga i Céline Dion – łącząc piosenkę aktorską, jazz i dźwięki świata. To wieczór pełen szczerości, emocji i artystycznej odwagi.

Koncert, który łączy dwie kultury i dwie pasje! Kinga Rataj, artystka pełna emocji i niezwykłego talentu, zabierze Was w podróż przez świat fado, portugalskiej tradycji pełnej melancholii i tęsknoty, oraz przez nowoczesne, polskie brzmienia, które specjalnie dla niej stworzyli najznakomitsi polscy twórcy.

Wieczór kabaretowy podwójnie śmieszny! Dwie sceniczne osobowości, dwa różne style komediowe i jedno nazwisko, które zobowiązuje. Szymon i Tomasz Jachimkowie zapraszają na wieczór pełen śmiechu, ciętej riposty i rodzinnych uszczypliwości. Piosenka kabaretowa spotka się tu ze stand-upem, a humor – z ironią w wersji rodzinnej.

[Wydarzenie przełożone z 5 września 2025 godz. 19:00] Bohdan Łazuka i Czesław Majewski - dwaj giganci polskiej estrady, mistrzowie dobrego żartu i ciętej riposty - na jednej scenie w repertuarze, który wszyscy znamy i kochamy. Czeka Was więc niezapomniany wieczór z zabawnymi skeczami, nieznanymi anegdotami zza kulis, monologami i piosenkami kabaretowymi.

Podróż przez najpiękniejsze utwory legendarnych polskich wokalistek – od Anny German po Annę Jantar i Adę Rusowicz. W niezwykle emocjonalnych interpretacjach Anny Rusowicz, znanej z wyjątkowego głosu i scenicznej charyzmy, te piosenki nabierają nowego blasku. Towarzyszyć jej będzie wybitny pianista Rafał Stępień. To koncert, który porusza serce, budzi wspomnienia i celebruje siłę polskiej piosenki.
.avif)
Joanna Szczepkowska w swoim słynnym, autorskim monodramie "Goła baba". Od 1997 artystka konfrontuje w spektaklu dwa skrajne oblicza sztuki. Jej ciągła czujność i obserwacja rzeczywistości powoduje, że spektakl mimo upływu czasu jest niezwykle aktualny.

„Nic nowego pod słońcem” to literacko-satyryczny monodram Sławomira Hollanda oparty na tekstach mistrzów dwudziestolecia międzywojennego. Pełen humoru, liryki i błyskotliwej refleksji spektakl pokazuje, że choć zmieniają się czasy, ludzkie problemy i przywary pozostają te same. Aktor wciąga widza w inteligentną grę słowem, oferując wieczór pełen śmiechu i wzruszeń.

Basia Małecka w dniu urodzin Agnieszki Osieckiej zabierze nas w muzyczną podróż śladami poetki. Koncert „Agnieszka” to świeże spojrzenie na znane teksty - z nutą jazzu i soulu. Artystka, uznana za jedną z najciekawszych interpretatorek młodego pokolenia, tchnie nowe życie w klasykę słowa. Będzie lirycznie, z pasją i po prostu pięknie.